תרופות הרזיה

תרופות הרזיה - תרופות לטיפול בעודף משקל

האם להתחיל עם תרופות הרזיה ?

אנשים הסובלים מהשמנת יתר יודעים כי ירידה במשקל תשפר את הערכים הבריאותיים, אולם מנגד עומד קושי עצום לשנות את ההרגלים ולעמוד בהם לאורך זמן. 

אז מה עושים כשהירידה במשקל איטית מאוד או תקועה ובאה לידי ביטוי בירידה של קילוגרמים בודדים בלבד? 

אם גם אתם במרוץ אחר דיאטות שקשה לכם לעמוד בהן וחוששים שההשמנה תפגע בבריאותכם זה הזמן לעלות שלב בתוכנית הטיפול ולשקול תרופות הרזיה לטיפול בהשמנה.

תרופות מרשם להרזיה

ישנם אנשים שמצליחים להוריד במשקל באמצעות דיאטה לבד. לרוב מדובר על מספר קילוגרמים בודדים. אבל האם זה מספיק כאשר רוצים להוריד יותר, 10 קג + ?

ידוע שתרופות ההרזיה ביחד עם דיאטה יעילות יותר לעומת דיאטה בלבד. אז אם מחליטים להתחיל עם תרופות הרזיה, מומלץ לקחת רק תרופות באישור משרד הבריאות אשר ניתנות בפיקוח רפואי כטיפול בהשמנת יתר ולהימנע מתרופות שאין עליהן פיקוח.

קיימים מספר סוגים של תרופות לטיפול בעודף משקל. חלק מתרופות ההרזיה פועלות על קולטנים במוח השולטים על התיאבון ומדכאים את התיאבון וכך אוכלים פחות, וחלק מהתרופות מפריעות לספיגה של המזון.

ישנן תרופות הרזיה הניתנות בכדורים, בדרך כלל פעם אחת ביום. וישנן תרופות הניתנות בזריקה, וזה יכול להיות מידי יום או מידי שבוע, תלוי בזריקת ההרזיה.

טיפול תרופתי בפיקוח רפואי

בכל מקרה – אין להשתמש בתרופות הרזיה ללא מרשם רופא, או ללא פיקוח רפואי. כל תרופות ההרזיה דורשות מעקב רפואי, ולא מומלץ לקחת אותן בלי התייעצות עם מומחה להשמנה. זה נכון בפרט אם יש ברקע מחלות כרוניות, או אם נוטלים תרופות נוספות.

תרופת הרזיה מסוימת יכולה להיות פחות יעילה אצל אדם אחד, ויותר יעילה אצל אדם אחר. לכן חשוב להיוועץ עם רופא מומחה לטיפול בהשמנה. רופא, שזו מומחיותו, יבדוק מהי התרופה היעילה ביותר עבורך, יבדוק מהן תופעות הלוואי של התרופה והאם ניתן לתת את תרופת ההרזיה הספציפית ביחד עם תרופות נוספות שהנך נוטל/ת.

האם יש תופעות לוואי לתרופות הרזיה?

כמו לכל תרופה אחרת לתרופות הרזיה או זריקות הרזיה יש לעיתים תופעות לוואי.

תרופות הרזיה המדכאות את התיאבון או מעלות את תחושת השובע למשל, עלולות לגרום לאנרגיה ולערנות יתר, להגברת לחץ הדם וקצב הלב, להחשת דפיקות לב, או ליובש בפה שלשול או עצירות.

תרופות הרזיה שמפריעות לספיגה של האוכל, מפחיתות את ספיגת השומנים מהתזונה ועלולות לגרום למחסור בוויטמינים מסיסי שומן, ולפעמים לשלשול ודחיפות ביציאות. חלק מהתרופות יכולות לגרום לכאבי ראש או לבחילה.

רוב תופעות הלוואי, אם קורות, חולפות מעצמן גם אם ממשיכים את התרופה. במידה ותופעות הלוואי ממשיכות, אפשר להפסיק את התרופה, והתופעה תחלוף ללא שארית של נזק.

למי מתאים הטיפול התרופתי להרזיה?

הטיפול בעודף משקל עם תרופות הרזיה מתאים לאנשים (מעל גיל 18) עם עודף משקל של כ 10-15 ק"ג המוגדרים כסובלים מהשמנת יתר.

כלומר, אנשים עם BMI שווה או גבוה מ 30, או עם BMI גבוה מ 27 עם 2 גורמי סיכון (כמו כבד שומני, סכרת, לחץ דם גבוה וכדומה).

לאנשים אלה, ירידה מתונה של 10% במשקל יכולה מאוד לשפר את הבריאות ואת ההרגשה.

תוכנית לשינוי הרגלי חיים

לצד הטיפול התרופתי בהשמנה חשוב לעשות שינוי תזונתי ולהגביר את הפעילות הגופנית. כיוון שמאוד קשה לשמור לבד, ההמלצה שלנו היא לקבל עזרה של דיאטנית קלינית או/ו מאמנת לתזונה בריאה, שתבנה ביחד איתך תוכנית ליווי לשינוי הרגלי חיים.

מי שלא יקפיד על אורח חיים בריא -עלול לעלות חזרה במשקל למרות התרופה.

השיקולים בבחירת הטיפול המתאים ביותר במחלת ההשמנה, צריכים לקחת בחשבון את משקל המטופל, הסיבות להשמנה, וכן את היכולת והמסוגלות לשינוי הרגליי החיים. שקלול הנתונים הללו יאפשר לרופא להמליץ למטופל בין טיפול תרופתי, טיפול עם בלון קיבה (ללא ניתוח), הליך של שרוול אנדו או ניתוח בריאטרי.

אין סיבה לחכות למצב קיצוני ולתחלואה כדי להתחיל לטפל בה. אם דיאטה לבדה לא נמצאה יעילה עבורך, אנו מזמינים אותך ליצור אתנו קשר  ולהתייעץ לגבי הטיפול המתאים לך ביותר.

תוכנית הטיפול התרופתי להרזיה

תרופות מרשם לטיפול בעודף משקל הן באישור FDA ומשרד הבריאות וניתנות רק על ידי רופא. 

התרופות מתאימות למי שסובל מהשמנה שאינה קיצונית ורוצה להפחית  10 או 15 ק"ג ממשקלו כדי לשפר את המצב הבריאותי.

טיפול תרופתי ניתן לאנשים עם BMI מעל 30 עם כישלון קודם בירידה במשקל, או BMI מעל 27 עם 2 גורמי סיכון.

מחיר לטיפול תרופתי

  • יעוץ ראשוני עם פרופ' ויינשטיין 680 ש"ח
  • ליווי ותמיכה בהתאם לצורך בתשלום נוסף
  • יעוץ חוזר עם פרופ' ויינשטיין 680 ש"ח
  • דיאטנית קלינית בהתאם למנוי

רופא טוב מטפל במחלה

ניומדיק – המרכז הרב תחומי לטיפול בעודף משקל, בשיתוף המרכז הרפואי וולפסון מציעים לך תכניות לטיפול במחלת ההשמנה.  בכל תוכנית טיפולית שתיבחר יש אפשרות להיעזר בצוות תמיכה שיעזור לך לעשות שינויים משמעותיים בהרגלי האכילה שלך כדי לשמר את התוצאות.

להלן טיפולים או בדיקות לטיפול בהשמנה שאולי יעניינו אותך (בתשלום): 

עוד טיפולים בתחום

בלון קיבה להרזיה

בלון קיבה הינו כלי עזר לטיפול בהשמנת יתר. הטיפול מתאים לאנשים שסובלים ממחלת ההשמנה ולא הצליחו לרדת במשקל בתוכניות אחרות,…

שרוול קיבה אנדוסקופי

"שרוול קיבה אנדוסקופי" זהו הליך חדשני לירידה במשקל ללא חתכים וללא ניתוח. בהליך זה מצמצמים את נפח הקיבה מבלי לבצע חיתוך כירורגי. השרוול האנדוסקופי מסייע למטופל לאכול פחות, כיוון שצמצום נפח הקיבה מגביל את האכילה ומפחית את הרעב.

תפריט נגישות

לקביעת פגישת ייעוץ ללא התחייבות

לחץ לשיחה בווצאפ
שלח/י לנו הודעה
היי! למידע נוסף ולתאום פגישת יעוץ מוזמנים לשלוח לנו הודעה